Çatı Su İzolasyonu

Çatı Su İzolasyonu

Çatı su yalıtımı, sadece bir yapının en üst katlarını ilgilendiriyor gibi düşünülse de, binanın genel sağlığı için çok önemlidir. Yalıtımı olan mülklerin yüzey izolasyonlarının dayanıklı olması, çatı sağlamlığıyla paraleldir. Bina çatılarındaki ekler ve ve kiremitler belirli kar, yağmur ve rüzgar gibi etkenlerle zamanla deformasyona uğrar. Hava koşulları nedeniyle oluşan bu deformasyonlarda su sızıntıları ve rutubeti meydana gelebilir. Bunu önlemek için çatı su yalıtımı yapılmalıdır. Sızıntı ve rutubeti engelleyen su izolasyonunun yapılması bina donatılarında bulunan demirin korozyona uğramasını da büyük ölçüde önler.

Çatı Isı İzolasyonu

Çatınızı izole edildiğinde aynı zamanda yangın ihtimalini de minimum seviyeye indirmiş olursunuz. Çatıdan aşağıya su gitmiyor, ses iletilmiyor ve ısı yalıtılıyor. Mülkünüzde uzun süre boyunca güvenle yaşayabilmeniz için çatıların ve temellerin izolasyonu sağlamalısınız. Isı yalıtımı konusunda ise çatı ve yüzeyler önemlidir.

Doğru malzeme tercihi çatılardan ısı kaybı yaşanmasını engeller. Çatılarda ısı yatılımı dışarının soğuk havasının çatıdan binaya girmesine, sıcak günlerde ise ısının son katlara ve binaya direkt temasına mani olur

Bu da çatı ısı izolasyonunu önemi daha iyi ortaya koyar. Kışın yağan karın yapının üzerinde kalmaması, çatıda birikmesi ve orada eriyerek tahliye boruları ile kanalizasyona gönderilmesi binanızın genel sağlığı, ömrü ve çatı dayanıklılığı için çok önemlidir. Binaya doğrudan temas etmeyen kar, betonun çatlamasına mani olur önler, su sızıntısını önler

Çatı Yalıtımı Nasıl Yapılır?

INTERFLEX Plastik Yalıtım olarak, kendi konutuna çatı yalıtımı yaptırmak isteyen müşterilerimize hem bütçesini sarsmayacak hem de kaliteli olacak şekilde hizmet veriyoruz. Çatı su ve ısı yalıtımı yaparken çatıyı en iyi şekilde güçlendirecek yalıtım malzemesinin seçiyoruz. Uzman ekibimiz ve tecrübemizle, doğru malzeme seçimi ve kaliteli işçiliği birleştirerek mükemmel sonuçlar alıyoruz.