Tünel Su Yalıtım Sistemleri

Tünel Su Yalıtım Sistemleri

İNTERFLEX Plastik Yalıtım tarafından tüm yapılarda tünel su yalıtımı sistemleri uzman ekibimizce uygulanır. Firmamızın misyonu; su yalıtım sistemlerini yapıya en uygun şekilde dizayn edip hayata geçirmektir. Tüneller bulundukları konum gereği genel olarak yer altı sularının tahribatına mazur kalmaktadır. Bunun yanı sıra çok sayıda tünel tamamen dağlar ya da tepelerde inşa edilen oyuklar içinde yer aldığı için zemin sularının baskınına uğrar. İnterflex Plastik Yalıtım olarak, tünel yapılarının suya maruz kalma durumlarına göre yalıtım sistemleri tasarlayıp uyguluyoruz.

İzolasyon Çalışmaları Nasıl Yapılır ?

Tünel su yalıtımı çalışmalarımız öncesinde itinayla keşif işlemleri gerçekleştiririz. Bu nedenle firmamız bünyesinde uzman ekibimizle, su yalıtımı çalışması öncesinde tünel de bir ön araştırma yaparız. Eski yapı bir tünel üzerinde tünel su yalıtımı çalışması yaptığımızda, çalışmanın daha fazla itina gerektirdiği farkındalığıyla hareket ederiz. Eski yapıdaki bir tünelin bulunduğu yeryüzü şeklinin detaylarını incelemek, maruz kaldığı su miktarını ve gücünü hesaplamadan su yalıtımı çalışmasına başlamayız

Neden Gereklidir ?

Su ve neme uzun süre boyunca maruz kalan her yapıda olduğu gibi tüneller de işlevini tam olarak yerine getiremeyebiliyor. Üzerinde bulunduğu yapı türü, maruz kaldığı su miktarı ve süresi gibi nedenlerle tünellerin çok sayıda yapıya göre daha iyi bir yalıtım sistemine sahip olması gerekir. İnterflex Plastik Yalıtım olarak, işlevini kaybeden yapı elemanlarının işlevini geri kazanması için uzman kadromuz ve yeni nesil teknoloji ile başarılı çalışmaların altına imza atıyoruz.