Temel İnşaat Su Yalıtımı

Temel İnşaat Su Yalıtımı

Temel su yalıtımı yapılmamış binalarda, yaş aldıkça taşıyıcı sistemlerinde zarar oluşması çok sık rastlanan bir yapı sorunudur. Bu yüzden binaların dayanıklılığını muhafaza edebilmesi için su ve neme karşı korunması amacıyla su yalıtımı uygulanmalıdır. Bu uygulamanın binanın yapım aşamasında gerçekleşmesi; yapıyı sağlıklı, konforlu ve güvenli bir ortam haline getirir. INTERFLEX Plastik Yalıtım olarak yaşam ortamlarının iç ve dış etkenlere karşı doğru bir şekilde korunmasını sağlıyor, inşaat ve yalıtım sektöründe ihtiyaçları karşılamaya yönelik hizmet veriyoruz.

Eski yapılar su sızıntıları ve rutubete karşı çok daha savunmasızdır. Temel su yalıtımı yapılmayan eksi yapılarda temel ve bodrum katlarındaki su sızıntılarıyla sık karşılaşılmaktadır. Temel su yalıtımı yapılmayan binaların taşıyıcılarında zamanla çürüme meydana gelir. Bu da herhangi bir deprem sırasında binanızın yıkılması demektir. Yeni binalarda da temel su izolasyonu yapılmamış binalar bulunmaktadır. Yaşadığınız ya da satın aldığınız yapı yeni olsa bile, temel su yalıtımı yapılmamışsa özellikle temel su izolasyonunu sızıntılara karşı ek önlemler almanız gerekir.

Temel Su İzolasyonu Neden Yapılmalıdır?

Binanızın görünüşü dışarıdan bakıldığında gözlerinizi kamaştırıyor olsa da temelinin sağlam, temel izolasyonunun da uygun malzemelerle yapılması çok önemlidir. Temel izolasyon yapının kullanım ömrünü uzatmak, yıpranmasını, çürümesini engellemek ve yapı içerisinde yaşayanların olumsuz şekilde etkilenmesini önlemektir. İzolasyon yapılmayan bir duvar, nemli zemin ile temasa geçtiğinde bina temeline zarar verir. Bu da sizleri ileride maliyeti yüksek çözümler ile karşı karşıya getirir

Binanızın çevresini saran su ve nem birikmesi tuğladan betona, blok yapılardan keresteye kadar zarar verir. İç ya da dış temel su yalıtımı ile binanız çürüme, küflenme ve korozyona uğramaktan korunur. Siz de mülkünüzde uzun süre boyunca ailenizle güven içinde yaşamak isterseniz, binanızı temel su yalıtımında uygun fiyat ve garantili işçiliğiyle INTERFLEX Plastik Yalıtım’ın uzman kadrosuna gönül rahatlığıyla emanet edebilirsiniz.